Od jesieni 2011 prowadzimy przy przedszkolu Klub JUPIŚ dla dzieci w wieku przed przedszkolnym, aby wraz z rodzicami bądź opiekunami mogły poznawać przedsmak naszego przedszkola. Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnych zajęć prowadzonych w grupach przedszkolnych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z sekretariatem w celu ustalenia dogodnych terminów.

Klub Jupiś prowadzi zajęcia, których celem jest stymulowanie rozwoju psychoruchowego dziecka, rozwijanie umiejętności współdziałania oraz podnoszenie poczucia sprawczości i mocy. W czasie spotkań są wykorzystywane formy plastyczne, muzyka oraz ćwiczenia ruchowe (oparte na metodzie Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne). Dzieci mają okazję do spontanicznej, ale też i zorganizowanej zabawy przy współudziale swojego rodzica.

Na każdych zajęciach:

- wykorzystujemy naturalną ciekawość świata,
- stymulujemy wszystkie zmysły (widzimy, słyszymy, czujemy),
- tworzymy zabawy angażujące dziecko w poznanie empiryczne zjawisk,
- poprzez zabawę i naukę zapewniamy poczucie bezpieczeństwa i sukcesu,
- pozwalamy dziecku rozwijać się i pracować we własnym tempie.